0805J1501P00DQT
Mfr.Part #
0805J1501P00DQT
Description
CAP CER 1PF 150V C0G/NP0 0805
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
1pF
Datasheets
0805J1501P00DQT
Knowles Syfer 0805J1501P00DQT
1pF 150V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1501P00DQT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J1501P00DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm