0805J1500680KQT
Mfr.Part #
0805J1500680KQT
Description
CAP CER 68PF 150V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0805J1500680KQT
Knowles Syfer 0805J1500680KQT
68pF 150V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1500680KQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J1500680KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm