0805J1500120KQT
Mfr.Part #
0805J1500120KQT
Description
CAP CER 12PF 150V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
150V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J1500120KQT
Knowles Syfer 0805J1500120KQT
12pF 150V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1500120KQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805J1500120KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm