0805J1005P10DQT
Mfr.Part #
0805J1005P10DQT
Description
CAP CER 5.1PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
5.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805J1005P10DQT
Knowles Syfer 0805J1005P10DQT
5.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1005P10DQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J1005P10DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm