0805J1003P90HQT
Mfr.Part #
0805J1003P90HQT
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3.9pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J1003P90HQT
Knowles Syfer 0805J1003P90HQT
3.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1003P90HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J1003P90HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm