0805J1001P80CAR
Mfr.Part #
0805J1001P80CAR
Description
CAP CER 1.8PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±0.25pF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
1.8pF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805J1001P80CAR
Knowles Syfer 0805J1001P80CAR
1.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1001P80CAR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J1001P80CAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm