0805J1001P00BCR
Mfr.Part #
0805J1001P00BCR
Description
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J1001P00BCR
Knowles Syfer 0805J1001P00BCR
1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1001P00BCR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J1001P00BCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm