0805J1000910GQT
Mfr.Part #
0805J1000910GQT
Description
CAP CER 91PF 100V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
91pF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J1000910GQT
Knowles Syfer 0805J1000910GQT
91pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000910GQT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J1000910GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm