0805J1000820KAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J1000820KAR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
82pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
0805J1000820KAR
Knowles Syfer 0805J1000820KAR
82pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000820KAR Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0805J1000820KAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm