0805J1000681JDR
Mfr.Part #
0805J1000681JDR
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0805J1000681JDR
Knowles Syfer 0805J1000681JDR
680pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000681JDR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0805J1000681JDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm