0805J1000681GFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J1000681GFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
680pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Datasheets
0805J1000681GFR
Knowles Syfer 0805J1000681GFR
680pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000681GFR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J1000681GFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm