0805J1000470MCTE03
Mfr.Part #
0805J1000470MCTE03
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Number of Functions :
1
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Length :
2mm
1 (Unlimited)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Depth :
1.25mm
Capacitance :
47pF
Circuit Type :
Filter
Applications :
Bypass, Decoupling
Thickness (Max) :
0.045 1.15mm
Additional Feature :
NICKEL BARRIER TERMINATION
Insulation Resistance-Min :
100000MOhm
Termination :
SMD/SMT
Height :
1mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C