0805J1000391KQT
Mfr.Part #
0805J1000391KQT
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Datasheets
0805J1000391KQT
Knowles Syfer 0805J1000391KQT
390pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000391KQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J1000391KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm