0805J1000332KXR
Mfr.Part #
0805J1000332KXR
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
3300pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805J1000332KXR
Knowles Syfer 0805J1000332KXR
3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000332KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J1000332KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm