0805J1000332KDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J1000332KDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Capacitance :
3300pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
0805J1000332KDR
Knowles Syfer 0805J1000332KDR
3300pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000332KDR Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
0805J1000332KDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm