0805J1000330JQT
Mfr.Part #
0805J1000330JQT
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0805J1000330JQT
Knowles Syfer 0805J1000330JQT
33pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000330JQT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J1000330JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm