0805J1000330GFR
Mfr.Part #
0805J1000330GFR
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J1000330GFR
Knowles Syfer 0805J1000330GFR
33pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000330GFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J1000330GFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm