0805J1000223JDT
Mfr.Part #
0805J1000223JDT
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability
Datasheets
0805J1000223JDT
Knowles Syfer 0805J1000223JDT
0.022μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000223JDT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J1000223JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm