0805J1000182KXR
Mfr.Part #
0805J1000182KXR
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 0805
Capacitance :
1800pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805J1000182KXR
Knowles Syfer 0805J1000182KXR
1800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000182KXR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J1000182KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm