0805J1000181JAT
Mfr.Part #
0805J1000181JAT
Description
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
180pF
Applications :
Automotive
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
0805J1000181JAT
Knowles Syfer 0805J1000181JAT
180pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000181JAT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805J1000181JAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm