0805J1000152JXT
Mfr.Part #
0805J1000152JXT
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805
Capacitance :
1500pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0805J1000152JXT
Knowles Syfer 0805J1000152JXT
1500pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)