0805J1000151JXT
Mfr.Part #
0805J1000151JXT
Description
CAP CER 150PF 100V X7R 0805
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
150pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805J1000151JXT
Knowles Syfer 0805J1000151JXT
150pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000151JXT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
0805J1000151JXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm