0805J1000131KQT
Mfr.Part #
0805J1000131KQT
Description
CAP CER 130PF 100V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
130pF
Datasheets
0805J1000131KQT
Knowles Syfer 0805J1000131KQT
130pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000131KQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J1000131KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm