0805J0632P20BCT
Mfr.Part #
0805J0632P20BCT
Description
CAP CER 2.2PF 63V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
2.2pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J0632P20BCT
Knowles Syfer 0805J0632P20BCT
2.2pF 63V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)