0805J0631P70DQT
Mfr.Part #
0805J0631P70DQT
Description
CAP CER 1.7PF 63V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
1.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0805J0631P70DQT
Knowles Syfer 0805J0631P70DQT
1.7pF 63V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0631P70DQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J0631P70DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm