0805J0631P60HQT
Mfr.Part #
0805J0631P60HQT
Description
CAP CER 1.6PF 63V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
1.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0805J0631P60HQT
Knowles Syfer 0805J0631P60HQT
1.6pF 63V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0631P60HQT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J0631P60HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm