0805J0631P20CQT
Mfr.Part #
0805J0631P20CQT
Description
CAP CER 1.2PF 63V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0805J0631P20CQT
Knowles Syfer 0805J0631P20CQT
1.2pF 63V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0631P20CQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0805J0631P20CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm