0805J0630822KDT
Mfr.Part #
0805J0630822KDT
Description
CAP CER 8200PF 63V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
8200pF
Datasheets
0805J0630822KDT
Knowles Syfer 0805J0630822KDT
8200pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630822KDT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
0805J0630822KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm