0805J0630821MXT
Mfr.Part #
0805J0630821MXT
Description
CAP CER 820PF 63V X7R 0805
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0630821MXT
Knowles Syfer 0805J0630821MXT
820pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)