0805J0630683MDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0630683MDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.068UF 63V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.068μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0630683MDR
Knowles Syfer 0805J0630683MDR
0.068μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630683MDR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J0630683MDR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm