0805J0630681FFR
Mfr.Part #
0805J0630681FFR
Description
CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Temperature
Capacitance :
680pF
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0630681FFR
Knowles Syfer 0805J0630681FFR
680pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630681FFR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
0805J0630681FFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm