0805J0630620GQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0630620GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 62PF 63V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
62pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±2%
Feature :
High Q, Low Loss
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0630620GQT
Knowles Syfer 0805J0630620GQT
62pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630620GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J0630620GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm