0805J0630562KDT
Mfr.Part #
0805J0630562KDT
Description
CAP CER 5600PF 63V X7R 0805
Capacitance :
5600pF
Voltage - Rated :
63V
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
0805J0630562KDT
Knowles Syfer 0805J0630562KDT
5600pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630562KDT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.
0805J0630562KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm