0805J0630511GQT
Mfr.Part #
0805J0630511GQT
Description
CAP CER 510PF 63V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
510pF
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J0630511GQT
Knowles Syfer 0805J0630511GQT
510pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630511GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J0630511GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm