0805J0630510GQT
Mfr.Part #
0805J0630510GQT
Description
CAP CER 51PF 63V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
51pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
0805J0630510GQT
Knowles Syfer 0805J0630510GQT
51pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630510GQT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805J0630510GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm