0805J0630473KDT
Mfr.Part #
0805J0630473KDT
Description
CAP CER 0.047UF 63V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
0.047µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Dielectric :
X7R
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0805J0630473KDT
Knowles Syfer 0805J0630473KDT
0.047μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630473KDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0805J0630473KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm