0805J0630470KQT
Mfr.Part #
0805J0630470KQT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0805
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0630470KQT
Knowles Syfer 0805J0630470KQT
47pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630470KQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0630470KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm