0805J0630470KCT
Mfr.Part #
0805J0630470KCT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0805
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0630470KCT
Knowles Syfer 0805J0630470KCT
47pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)