0805J0630470GCT
Mfr.Part #
0805J0630470GCT
Description
CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
0805J0630470GCT
Knowles Syfer 0805J0630470GCT
47pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630470GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805J0630470GCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm