0805J0630393KXR
Mfr.Part #
0805J0630393KXR
Description
CAP CER 0.039UF 63V X7R 0805
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.039µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0630393KXR
Knowles Syfer 0805J0630393KXR
0.039μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630393KXR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0630393KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm