0805J0630390JAT
Mfr.Part #
0805J0630390JAT
Description
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
39pF
Applications :
Automotive
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0630390JAT
Knowles Syfer 0805J0630390JAT
39pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630390JAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0630390JAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm