0805J0630270GFT
Mfr.Part #
0805J0630270GFT
Description
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±2%
Capacitance :
27pF
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0630270GFT
Knowles Syfer 0805J0630270GFT
27pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630270GFT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J0630270GFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm