0805J0630181JQT
Mfr.Part #
0805J0630181JQT
Description
CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
180pF
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805J0630181JQT
Knowles Syfer 0805J0630181JQT
180pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630181JQT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
0805J0630181JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm