0805J0630180GAR
Mfr.Part #
0805J0630180GAR
Description
CAP CER 18PF 63V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
63V
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0630180GAR
Knowles Syfer 0805J0630180GAR
18pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630180GAR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J0630180GAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm