0805J0630154JDT
Mfr.Part #
0805J0630154JDT
Description
CAP CER 0.15UF 63V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0630154JDT
Knowles Syfer 0805J0630154JDT
0.15μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630154JDT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0805J0630154JDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm