0805J0630151GFR
Mfr.Part #
0805J0630151GFR
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Applications :
High Reliability
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
0805J0630151GFR
Knowles Syfer 0805J0630151GFR
150pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630151GFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J0630151GFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm