0805J0630151FCR
Mfr.Part #
0805J0630151FCR
Description
CAP CER 150PF 63V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805J0630151FCR
Knowles Syfer 0805J0630151FCR
150pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630151FCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0805J0630151FCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm