0805J0630150GAT
Mfr.Part #
0805J0630150GAT
Description
CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 0805
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805J0630150GAT
Knowles Syfer 0805J0630150GAT
15pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630150GAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J0630150GAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm