0805J0630124JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805J0630124JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.12UF 63V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
0.12μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
0805J0630124JXR
Knowles Syfer 0805J0630124JXR
0.12μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630124JXR Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0805J0630124JXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm