0805J0630122MDT
Mfr.Part #
0805J0630122MDT
Description
CAP CER 1200PF 63V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Temperature
Datasheets
0805J0630122MDT
Knowles Syfer 0805J0630122MDT
1200pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0630122MDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0805J0630122MDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm